ROK 2014


VÝSTAVA SLUŠTICE 2014

Již tradičně ZO ČSCH ve Slušticích  na Praze – východ pořádala ve dnech 26.7-27.7. 2014 výstavu drobného zvířectva.

Celá výstava byla podpořena slunným počasím .Slunce svítilo po celou výstavu,ale i při takovém teplém počasí  nebyl výstavní areál přeplněn návštěvníky.

V pátek proběhlo posuzování všech zúčastněných zvířat .O králíky se nám postarali posuzovatelé Pozdník Čeněk , Chmelík Václav, Ekrt  Jaroslav. Na drůbež byl delegovan Tomáš Moravec a holubi tradičně posuzoval Rudolf Pikal .

Úderem osmé hodiny ranní se v sobotu otevřely brány výstavního areálu  a pokladna čekala na první návštěvníky. Vše bylo perfektně připravené i stánky s občerstvením se připravovaly velice profesionálně .Občerstvení bylo zajištěno firmou Martina Kalasche. Hlavní program nás provázel sobotou a nechyběl ani tradiční seskok parašutistů, ukázka dravých ptáků,která měla nejen úspěch u dětí ale i dospělých , pro děti bylo připraveno zajímavé a  zábavné malování na obličej,  pro obdivovatele umění  řezbářské řemeslo  a  v neposlední řadě bohatá tombola. Na své si přišli i fanoušci fotbalových utkání,která probíhala na místním fotbalovém trávníku vedle výstavního areálu.Ve večerních hodinách se návštěvníci výstavy a fotbalového utkání mohli zúčastnit příjemného posezení  u krásné hudby,vynikajícího jídla a pití.

V neděli brzy ráno  chovatelé nakrmili  výstavní zvířata. Krásné počasí se dostavilo i v neděli  a svými paprsky prosvětlovalo celé výstaviště. Úderem druhé hodiny odpolední se dostavili chovatelé  vystavující své nejcennější miláčky a vyzvedli si zasloužená ocenění nebo poháry. Ocenění a poháry předával předseda  J. Hejna . Celá výstava byla poznamenána  slunečným počasím.

Výsledky :

 Králíci:

Vystaveno bylo 146 králíků, 19 plemen , 16 čestných cen , 4 poháry.

Poháry získali:

  1.  Nejlepší  1.0  Milan Kudr ( ZO SLUŠTICE )  MEKLENBURSKÝ STRAKÁČ – 95,5 b
  2. Nejlepší kolekce  Jan Švíbek (ZO SLUŠTICE) VÍDEŇSKÝ ČERNÝ – 379,5 b
  3. Nejlepší   0.1  Petr Souček (ZO MUKAŘOV)  - 95,5 b

SOUTĚŽ CHOVATELŮ KRÁLÍKŮ :

  1. Švíbek Jan            VČ.             379,5 b    ZO SLUŠTICE
  2. Kudr Milan           MS div.      378,5 b    ZO SLUŠTICE
  3. Březina Jan ml. Chov.   SŽ      378 b      ZO SLUŠTICE
  4. Čadil Karel         ZB Dčo           378 b     ZO MUKAŘOV
  5. Březina Štěpán  ml. Chov  Čč 377,5 b  ZO SLUŠTICE
  6. Mach Zdeněk            CA           376,5 b  ZO ÚVALY

 

EXPOZICE DRŮBEŽE :

Vystaveno bylo 36 kusů drůbeže hrabavé 8 plemen .Uděleny  byly  2 čestné ceny a jeden pohár,který získala  Jana Švíbková ze ZO SLUŠTICE za Zdrobnělou Vyndotku bílou .Dále bylo vystaveno 15 kusů vodní drůbeže čtyř plemen. Pohár v této kategorii získala Kachna pižmová bílá chovatele Petra Bajera ze ZO Čelákovice.

V soutěži jednotlivých chovatelů drůbeže zvítězila a první místo obsadila Jana Švíbková s celkovým počtem 187 b   ze ZO SLUŠTICE ,která soutěžila s plemenem Vyandotka zakrslá bílá . Na druhém místě se umístil Karel Čadil s počtem též 187 b ze ZO MUKAŘOV,který soutěžil s plemeny Velsumka zakrslá.Třetí až páté místo  obsadili Švarc Josef ze ZO ČESKÝ BROD  s počtem 186 bodů, s plemenem Minorka. Dalším umístěným byl Petr Bajer ze ZO ČELÁKOVICE  se 186 body a plemenem vodní drůbeže Kachna pižmová bílá. Páté místo obsadil  Ing. Cinegr Zdeněk se ziskem 186 bodů ze ZO KLUČOV s plemenem Husa česká.

EXPOZICE HOLUBŮ:

V expozici  holubů bylo vystaveno 84 kusů holubů . Posuzovatel Rudolf Pikal udělil 10 čestných cen a 2 poháry . První pohár získal za nejlepšího Staváka  Jaroslav Hejna ze ZO SLUŠTICE a druhý za nejlepšího holuba  výstavy získala Eva Hašková  ze ZO VŠESTARY. V soutěži jednotlivých chovatelů se na prvním místě umístil  Karel Čadil s plemenem Modenka a získal 476 bodů. Druhé místo obsadil  se 475 body Milan Pecka s plemenem Benešovský bílý. Třetí a čtvrté místo obsadili Eva Hašková s plemenem Benešovský modrý  se 475 body a Václav Karabáček  s plemenem Český stavák červený se ziskem 475 bodů.

Poháry věnovali naši členové ZO ČSCH SLUŠTICE.

Jmenovitě: Hejna Jarolav, Polách Miloslav, Oppl Augustýn , Oppl Pavel, Ing. Koktan Petr, Kudr Milan a Švíbek Jan.

Závěrem bychom chtěli velice poděkovat všem členům ZO ČSCH  SLUŠTICE,kteří se svojí pílí podíleli jak na přípravě,tak na samotném průběhu výstavy. Děkujeme také všem vystavovatelům,že zaplnili výstavní klece svými nejlepšími kousky.Všem,kteří se zúčastnili,ať  už to byla nádherná ukázka dravých ptáků,seskok parašutistů,malování na obličej a v neposlední řadě řezbářské řemeslo,které mělo také své kouzlo.

Výstava se nesla v příjemném přátelském duchu a proto bychom chtěli všechny vystavovatele a ostatní obdivovatele drobného zvířectva pozvat na další ročník tradiční výstavy drobného zvířectva ve Slušticích a zároveň bychom chtěli poděkovat všem sponzorům,protože i oni se podíleli na skvěle zorganizované výstavě.