Organizace Sluštice.

 Něco málo o nás

 ZO ČSCH Sluštice je nezisková organizace chovatelů králíků, holubů a drůbeže vodní –hrabavé. Spolek byl založen  31.1. 1968 v místním pohostinství. Združujeme 27 nadšených chovatelů ze Sluštic a okolí např. Březí, Zlatá, Třebohostice, Škvorec, Sibřina, Praha – Hájek, Pacov. Všichni mají společný zájem na rozvoj chovatelství v tomto okresu. V čele organizace je předseda Jaroslav Hejna , jednatel Jan Švíbek , nad financemi drží pevnou ruku Milan Kudr. Náš chovatelský areál , který se nachází na pěkném místě, vedle fotbalového hřiště, nám pronajímá obecní úřad, kterému za to velmi děkujeme. V tomto areálu pořádáme tradiční výstavy a různé oslavné akce. V loňském roce jsme tam slavili 40.výročí založení našeho spolku.

Sluštičtí chovatelé se dobře prezentují na okresních, krajských a celostátních výstavách. Co se nám moc nedaří, je získat pro naší činnost mladé chovatele. Je to škoda, ale v dnešní uspěchané době nepatří chovatelství k preferovaným koníčkům a u mladých lidí vůbec ne. Každý první pátek v měsíci v 19h se scházíme v místní restauraci U chejnů, kde řešíme přípravy výstav, hospodářské, provozní otázky a taktéž odbornou chovatelskou problematiku.

V případě zájmu o spolupráci, členství a dění ve spolku můžete přijít na naší pravidelnou schůzi nebo kontaktovat předsedu nebo jednatele organizace.

 

 Luboš Petříček

 ZO ČSCH Sluštice