Rok 2011

 

Blahopřání Jaroslavu Hejnovi

29.11.2011 10:35

 

 

Dne 16.11 se dožívá sedmdesáti let př. Jaroslav Hejna, zakládající člen ZO ČSCH Sluštice na okrese Praha - východ. Je chovatelem holubů plemene český stavák. Za své chovatelské výsledky byl vyznamenán odznakem III. stupně a začátkem letošního roku mu bylo předáno čestné uznání od ústředního výboru ČSCH za Zásluhy o chovatelství. V organizaci pracuje ve funkci předsedy. Za přítelem Jaroslavem Hejnou je nesmazatelná stopa v organizační a chovatelské činnosti. Je třeba připomenout, že díky těmto " tahounům" jakým př. Hejna je, máme kde vystavovat své odchovy zvířat a pořádat krásné výstavy, na které se sjíždějí chovatelé z celého okolí Prahy - východ. Ve své ZO je velmi obětavým členem, jehož zásluhou je vždy vše kolem výstav ve Slušticích vzorně zajištěno a touto cestou mu všichni členové ZO ČSCH Sluštice přejí do dalších let vše nejlepší a hlavně stále dobré zdraví a hojnost chovatelských úspěchů.

 

 

Výstava Sluštice 2011

 

ZO ČSCH Sluštice pořádala v termínu 30.7- 31.7. 2011 tradiční výstavu drobného zvířectva v našem chovatelském areálu. Naší výstavu obeslalo 41 vystavovatelů z toho 7 mladých chovatelů. Na výstavu byli delegováni posuzovatelé králíků Verner Jaroslav, Ekrt Stanislav, Chmelík Václav, Moravec Tomáš posuzovatel drůbeže a posuzovatel holubů Dvořák Otakar. Počasí nám vůbec nepřálo a po celou dobu výstavy neustále pršelo. Byla malá účast návštěvníků jak na výstavě tak na pouťových atrakcí, které byli prázdné. Celý doprovodný program zúžil pouze na turnaj v kopané. Tahák programu seskok parašutistů se nekonal pro špatné počasí. Každý kdo si vzal na nohy holínky tak byl spokojen při prohlídce zvířat. Všude byla hodně podmáčená půda a tak nikdo nezůstal ušetřen mazlavému blátu, které se balilo na obuv. Občerstvení bylo pronajato novému majiteli a všichni byli spokojeni s jejich činností. Místo chladivého pěnivého moku se koncem července pilo svařené víno, grog a černé čaje s rumem.

Všechny poháry věnovali naši členové jmenovitě: Oppl Augustýn, Oppl Pavel, Devín Michal, Vávra Vladimír, Dvořák Miroslav, ing. Koktan Petr, Hejna Jaroslav a Kudr Milan.

Na výstavu bylo přihlášeno celkem 254 ks zvířat z toho 143 ks králíků, 61ks holubů, 36 ks drůbeže hrabavé a 14ks drůbeže vodní.

Výsledky výstavy:

Králíci: Bylo uděleno 15 čestných cen a 4 poháry. Pohár na nejlepší 1.0 obdržel Jan Švíbek 95,5 b

Vč ZO Sluštice druhý pohár získal Zdeněk Kohout 95b Tč ZO Český Brod. Nejlepší čtyřčlennou kolekci měl ing. Jaroslav Kratochvíl Nb 378,0 b ZO Ondřejov. Pohár pro nejlepšího mladého chovatele získal Jan Lameš 95b Zdi ZO Újezd n. lesy.

Soutěž chovatelů králíků: 1. Kratochvíl Jaroslav Ing. Nb   378,0 b      ZO Ondřejov

                                     2. Kudr Milan                   Kal   377,5 b      ZO Sluštice

                                     3. Kohout Zdeněk             Tč    377,5 b      ZO Český Brod

Drůbež: Byli uděleni 4 čestné ceny a dva poháry, které získaly Jana Švíbková 94b zWb (nejlepší jedinec drůbeže hrabavé) ZO Sluštice a Karel Čadil 94b zKb (nejlepší jedinec drůbeže vodní) ZO Mukařov.

Soutěž chovatelů drůbeže: 1. Švíbková Jana      zWb      188,0 b        ZO Sluštice

                                       2. Čadil Karel          zKb        188,0 b        ZO Mukařov

                                       3. Bajer Petr           hLb        187,0 b        ZO Čelakovice

Holubi: Bylo uděleno 6 čestných cen a dva poháry. Na nejlepšího holuba výstavy získal pohár Milan Pecka Benešovský bílý 95 b ZO Všestary. Druhý pohár na nejlepšího staváka výstavy získal Martin Dvořák 95 b ZO Úvaly

Soutěž chovatelů holubů:   1. Čadil Karel           Modenka                        ZO Mukařov

                                       2. Pecka Milan         Benešovský bílý                ZO Všestary

                                       3. Bajer Petr             Brněnský voláč                ZO Čelakovice

Všichni, kteří poctili naší výstavu svojí přítomností, upřímně děkujeme. Všem těm, kteří pomohli vše pro konání výstavy i přes nepřízeň počasí děkujeme a těšíme se na konání výstavy v roce 2012 snad nám počasí připraví své krásy v podobě slunce a krásné pohody. Děkujeme všem.

 

                                                                   ZO ČSCH SLUŠTICE PRAHA- VÝCHOD